Ark Arıza Koruması

Ark parlamaları genellikle şalt düzeneğinde çalışırken yapılan hatalardan, kirleticilerden, unutulmuş aletler gibi yabancı nesnelerden veya düzene giren hayvanlardan kaynaklanır. Bu, en modern şalt tertibatlarının bile risk altında olduğu anlamına gelir.

Bir ark arızası durumunda, milisaniye cinsinden muazzam miktarda enerji açığa çıkar. O sırada şalt düzeneğine yakın olan herkes büyük tehlike altında. Aşırı sıcaklık, toksin yanma artıkları ve patlayıcı basınç dalgaları en büyük tehlikedir. Sağlık ve güvenlik mevzuatı, işverenlerin çalışanlarının korunmasından sorumlu olduğunu açıkça belirtmektedir.

Aktif ark arızası koruması : Ekonomik olarak, bir ark arızası yıkıcı olabilir. Hasarlı bir şalt tertibatı elektrik yok demektir! Üretim dur! Gerekli onarımlar genellikle kapsamlıdır. Bazen bütün montajın değiştirilmesi gerekir. Elektrik kesintisi, günümüzün rekabetçi ortamında modern bir şirket için kabul edilemez. DEHNshort, ark arızası ciddi hasara yol açmadan önce şalt düzeneğinde tepki verir ve dikkatinizi başka şeylere çevirmekte özgürsünüz.